| Chiriac_Laura_1995 a întrebat:

In timpul domniei cui a fost construit Colosseumul Roman. Colosseumul Roman a fost construit in anul 80 d.H..

2 răspunsuri:
| BadAngel3 a răspuns:

Împăratul Vespasian, fondatorul dinastiei Flaviane, a început construcția Colosseumului în anul 72 d.Hr. Aceasta a fost încheiată în anul 80 d.Hr., la un an după moartea lui Vespasian.

| anonim66231 a răspuns:

Cu o simpla Căutare pe Wikipedia aflai
PS : daca vrei sa aflii vreodată cine construiește, cine a scris, cand a murit etc, cauți pe Wiki. Uite aici http://ro.m.wikipedia.org/wiki/Colosseum