| LanguageMaster a întrebat:

În ultimul an de facultate, se face pregătire pentru examenul de licență?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de facultate dar ma indoiesc. Pe siteul facultatii ar trebui sa gasesti regulamentul pentru sustinerea examenelor finale. Acolo ar trebui sa fie specificat de unde si pe ce canale gasiti materia din care o sa dati, desi daca zic ca din tot na..inveti tot.

| Andreeush a răspuns:

Asta depinde de facultate și de profesori.

| DataScience a răspuns:

Exista unii profi care o fac din proprie initiativa, dar de obicei nu se face. Pentru ca "pregatirea" se presupune ca o faci in fiecare saptamana cu proful la care ai licenta(oral, sustinerea lientei) si singur(pentru. scris, biletele)