| Jianu99 a întrebat:

In vara voi sustine examenul de bacalaureat, profil uman nu conteaza sau poate conteaza daca eu vreau sa urmez facultatea de topologie, ce credeti e una buna pentru profilul care l-am terminat sau ar trebui sa ma duc pe alt domeniu, eu asta imi doresc de mult.

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

Nu conteaza ce profil termini cat timp esti in liceu. Pentru a urma Topologia, trebuie sa dai la Facultatea de Geografie. Si acolo, se intra cu dosar si medie de admitere.
Da. Topologia este ok. Sau Cartografia. Sau G.I.S. Toate, remauri ale aceleiasi facultati.