| Fernando9Torres a întrebat:

Ținând cont ca mi-am depus deja dosarul pentru o facultate(diploma bac original, foaie matricola originala, etc). Cum as putea face sa mai depun actele și pentru alta facultate?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le poți zice că vrei înscriere și la alte facultăți și atunci îți dau ei o adeverință care ține loc acelor acte

| RoCkKiD a răspuns:

Prin depus vrei sa zici confirmat? sau le-ai lasat acolo asa? aici e interesant treaba ca nu-s 100% sigur, dar daca aia de la facultatea unde ai lasat actele au apucat sa trimita listele la minister ai pierdut un an la buget (in cazul in care chiar erai la buget).

Teoretic poti aplica la cate facultati vrei cu copii legalizate iar cand confirmi trebuie sa duci originalele care ti se cer la cea la care vrei sa ramai.

| aicaramba a răspuns:

Ai nevoie de niste copii ale actelor, le poti depune la mai multe facultati, iar cand alegi la ce facultate vrei sa ramai, acolo trebuie sa depui originalele, nu trebuia sa depui actele in original.

| Grinti a răspuns:

In momentul în care ai depus diploma de bac originala la facultate, se considera ca ai confirmat locul și nu mai poți da înapoi. Nu poți sa te înscrii la 2 facultăți la zi, poți face una la zi și una la frecventa redusa, dar e prea târziu, bănuiesc ca a trecut și a 2a etapa de înscrieri.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Grinti):

Se pot face doua facultati la zi in paralel. La una duci diploma de bac in original, la cealalta o copie, automat ducandu-te la taxa.

| Grinti a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da? Și cum se presupune ca ajungi la cursurile de la ambele facultăți deodată? Cred ca nu înțelegi noțiunea de facultate la zi, adică prezenta 100% la ambele facultăți, ceea ce e imposibil. Poți face o facultate la zi și una la frecventa redusa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Grinti):

Nu se presupune. E strict problema persoanei in cauza. De putut, poti sa faci si 3 in paralel, toate la zi: una la buget, doua la taxa.