| HellHound19 a întrebat:

Incep clasa a 9-a in toamna si as vrea sa stiu ce trebuie sa recapitulez la fizica(sunt la mate-info intensiv informatica) si ce urmeaza sa ne predea.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să recapitulezi ( eventual ) materia din clasele 7-8; vezi ce urmează să vă predea în Programa ( în vigoare ) de clasa a 9-a de la linkul :
http://programe.ise.ro/......20IX-a.pdf

Toate cele bune!

| HelloWorld00 a răspuns:

Hei! Si eu am trecut clasa a 9-a si de asemenea am intrat la mate-info numai ca la mine se discuta daca vom avea intensiv info sau engleza.
Am o sora mai mare(a trecut a 11-a) care este la acelasi profil. Ea m-a sfatuit sa recapitulez cam tot ce inseamna fizica, chimie si biologie.Mi se pare ca la fizica, in a 9-a se reiau unele capitole deja invatate.La bio se va invata ceva nou si anume vom analiza celula, ADN-ul si vom invata despre fiecare particica a unei celule. Legat de matematica, m-a sfatuit sa lucrez probleme de olimpiada si sa reiau caietele de la meditatii, nu pe cele de la clasa. Legat de informatica nu ai nimic de facut in aceasta vara, trebuie doar sa fii foarte atent la clasa.