| Awwwww a întrebat:

Inchiderea scolilor se aplica si in judetul Vaslui? happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine NU se face şcoală în judeţul Vaslui!

" Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocoliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.

În ceea ce privește municipiul București, decizia de închidere a unităților de învățământ preuniversitar este valabilă atât pentru ziua de luni, 27 ianuarie, cât și pentru ziua de marți, 28 ianuarie." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/articles/20955

Toate cele bune.

| zurick a răspuns:

Curiozitatea mea inainte de toate:Din ce localitate esti din Vaslui?
''Astfel, scolile vor fi inchise luni in: Arges, Bacau, Botosani, Brasov, Braila, Buzau, Calarasi, Constanta, Covasna, Dambovita, Dolj, Galati, Giurgiu, Gorj, Ialomita, Iasi, Ilfov, Mehedinti, Neamt, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Valcea si Vrancea.''
Sursa:https://www.google.ro/......https?/url

| andrei1237 a răspuns:

Da,scolile din judetul Vaslui vor fi inchise.

| NormalGuy a răspuns:

Depinde,eu sunt din Targoviste, si este cod portocaliu, si scoala s-a inchis, incearca sa aflii ce fel de co este la tine, si in functie de co iti dai seama...sau suna-ti diriginta.