| arsenia a întrebat:

Inginerie economica industriala sau asistenta sociala? Care dintre astea 2 facultati sa aleg?

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu am habar ce înseamnă acum : Inginerie economica industriala, dar evident asistenta sociala= sigur o tâmpenie și la urmă vei fi prost plătită.
Dar ce ce nu vrei să faci o meserie clară, bine definită, de exemplu : inginer electronist, inginer de calculatoare, inginer automatist, inginer de motoare, inginer constructor, inginer energetician specializat pe energetică neconvențională, inginer de aeronave, economist, medic, etc. în baza căreia să poți să lucrezi în orișice țară, ( dacă cunoști limba ălora )?
Nu spun să pleci din România, dar făcând o meserie clară și nu „ciudățenii" poți lucra cel puțin teoretic și în România și oriunde!

| picolini a răspuns:

In opinia mea asistenta sociala