| beneamin a întrebat:

Instalare driver placa video
mereu cand deschid un joc zice your sistem doesn't suport 3d graphics please cheking your sistems oare trebuie sa instalez driverul? am windows xp si placa pe 32 biti cum pot sa instalza driverul? daca il instalez atunci merge jocul?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Grafica ta suporta 3D? driverul il instalezi de la pagina fabricantului sau folosind un program tip driver genius sau altul similar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca poti vedea filme sau clipuri video, inseamna ca ai placa video, dar prea mica pentru acele jocuri.Te poti uita la cerintele jocului sa vezi ce placi video cere si apoi te uiti de cat e placa ta video. Daca e mai mica, normal ca nu suporta acele jocuri.

| danciuca2001 a răspuns:

Poate nu ai placa video 3D.Ai verificat?