| ajutor a întrebat:

Intr-un cos sunt: 2 mere galbene, 2 mere verzi si 2 rosi, cate mere sunt?

19 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ajutor...comunitatea asta e plina de oameni perspicace si destepti precum vezi; avem pretentia de la tine sa vii cu intrebari pe masurahee hee

cami
| cami a răspuns:

Si eu de ce am avut impulsul sa spun 6?
a, pai da, ca m-am prin si eu din avion, ca alea de fapt erau...platagele rolling on the floor

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Patru mere.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Patru.big grin Pt ca sunt 2 mere +2 mere =4 mere.happy

| RamonaMn a răspuns:

Sunt 2 variante pentru ca nu ai specificat happy
1)
2 mere galbene
2 mere verzi

2 mere ROSII (nu stiu daca la asta te refereai cu acel "si" straight face)

= 6 mere tongue

2)
2 mere galbene
2 mere verzi
2 ROSII (fructele alea zemoase tongue)

4 mere tongue

Grea intrebarea! rolling on the floor

| DiMoDi a răspuns:

4 mere (galbene şi verzi) şi două roşii (tomate, patlăgele, sau porodici cum li se mai spune, dar care oricum se scriu cu 2 de "i" ) big grin

lolita
| lolita a răspuns:

Asta este problema de gradinita sau ce? rolling on the floor 2 mere galbene+2 mere verzi = 4 mere( colorate) laughing

| pep a răspuns:

4 (patru) mere

| Diav0la a răspuns:

4 mere

| giovana a răspuns:

4 mere si 2 rosii

Răspuns utilizator avertizat
| dispe a răspuns:

4 mere si 2 rosii

| maryposa a răspuns:

4 mere... 2 mere galbene si 2 mere verzi, rosiile nu se pun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 Mere sunt in cos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2+2+2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| danutzzz1992 a răspuns:

Mda... problema de gradinita....pai sa vedem 2+2+2=6 daca la 2 __ rosii te refereai 2 mere raspunsul era 6 dar daca nu raspunsul e 4 fiindca 2+2=4

| larisa_8487 a răspuns:

Patru!