| buldog a întrebat:

Intrebare: Cam cat castiga un profesor de matematica din meditatii? (la gimnaziu, liceu si universitar, daca stiti...).
Va rog sa imi si explicati de unde stiti (exemple pe care le stiti, calcule estimative etc.)

3 răspunsuri:
| buldog explică:

Hmmm... Esti sigur de 35 lei? La mine in urbe nu prea se gasesc sub 50 (chiar si la gimnaziu e minim 50).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la profesor la profesor.
unii fac si cu cate 4 elevi deodata, alti fac doar cu unul, unii fac in weekend de dimineata pana seara, altii doar in timpul sapatamanii.

e pe de la 40 lei sedinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: profesorii buni de obicei i-au in jur de 30-35 ron/2 h, poate chiar si 40, ori fac cu mai multi deodata, ori doar cu tine ca sa intelegi mai bine, ori daca vad ca prinzi si are si alti colegi de-ai tai din acea clasa/liceu, te baga cu ei, 2-3 maxim zic eu, calculeaza si tu un estimativ, 35 ron/2h sa zicem, si aproape pe fiecare zi cate 3-4 sedinte, sau 1-2 sedinte in timpul saptamanii cu 1-2-3, copii, si in weekend 4-5 sedinte de dimineata pana seara, cu tot asa 2-3 copii /sedinta, un calcul ti-l poti face tu singur.