| Bastet a întrebat:

Intrebare logica:daca iti iei in data de 19 dec. un porc si pe 20 e ignatul, dar tu nu vrei sa il tai anul asta ci in 2011, porcul nu mai creste dupa 20 dec?

17 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Cine a zis ca nu mai creste? laughing

| darrio2007 a răspuns:

Cum sa nu creasca. Dar asa este traditia de Craciun ca porcul sa se taie de Ignat.Asta nu inseamna ca nu mai creste.Va creste pana va muri de moarte naturala.

| Minks a răspuns:

laughing Logica mea imi spune ca nu a inteles. Reformuleaza.

| thealchemist a răspuns:

Nu, porcul stie cind e 20 decembrie si se opreste din crestere.
serios acum, care e intrebarea logica?

| Bastet explică:

Pamfletarul
pai daca de Ignat nu tai porcul, se spune ca nu mai creste, pentru ca si-a vazut cutitul...

| Bastet explică:

Cristyyy

inseamna ca ti-ai auzit-o foarte des
*ahem*

| BYBY a răspuns:

Nu mai creste logic, ca oricum si la anul` pe 20 e ignatul, si daca in tai, normal ca nu mai creste...happyFunda?!

| StefanS a răspuns:

Nu. O sa ii dai de mancare dar o sa ramana tot un purcel.
Hai serios acum. Logic ca o sa creasca. Daca ii dai de mancare, creste. Daca nu...creste slab.
Deci raspunsul meu pentru dumneavoastra este: Porcul o sa continuie sa creasca daca continui sa ii dai de macare.

| ColorfullColors a răspuns:

Logic ca mai creste. lol

| ColorfullColors a răspuns:

Bah... Sa stii ca nu mai creste dupa 20 dec ca el stie ca a fost ignatul si stie ca dupa data aia el nu mai trebuie sa creasca... si atunci porcul nu mai mananca dupa 20 dec si cum l-ai luat si pe 19 dec, el o sa se creada taiat pana o sa-l tai tuh in 2011. Intelegi, nu?

Da' hai sa-ti pun eu o intrebare de logica: Eram sarcastica sau nu?

| DjTeolik a răspuns:

Bineinteles ca el creste daca o sa'i dai de mancare, cat timp nu'i dai nu creste

| DidudicaDi a răspuns:

Ba mai creste si il poti ingrasa bunic-me a luat un porc pe 11 dec si la taiat pe 12 aprilie ia mai crescut deci nu e adevarat porcul mai creste. funda/?

| cristiiiiiii a răspuns:

Cum zice profu meu de mate prostu se cunoaste dupa cum pune intrebarearolling on the floor

| carmen_4289 a răspuns:

Ba creste daca i dai mult sa manancerolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu creasca?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a spus prostia asta?