| Nushcenumesapun1 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au dat BAC-ul. Cate ore ați invatat pe zi? Dar pe materie(de exemplu, învățam 10 ore pe zi din care e 4 mate, 4 la romana, 2 la bio/chimie/istorie/etc
Ps: Dacă contează sunt pe filiera tehnologică

Răspuns Câştigător
| LRS a răspuns:

Eu am dat BAC-ul acum 3 ani, eu luam ore la matematica si imi dadea niste teme acasa, la romana faceam singur examene din alti ani, simulari etc. 10 ore pe zi mi se pare mult, nu doar asta, dar sunt multe studii care sustin ca dupa un anumit interval nu o sa mai poti retine informatii deci implicit o sa inveti degeaba, acum depinde de tine.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal învățam câte 5 sau 6 ore pe zi, dar cu pauze de recrere între ore.