| Nushcenumesapun1 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au dat BAC-ul (si l-au si luat).
Voi cate ore ați alocat pe zi invatatului? Dar pe materie?(De exemplu:10 ore invatat pe zi din care 4 matematică, 4 română, 2 biologie/chimie/istorie, etc)
Dacă contează eu o sa dau la română, matematica si biologie ( vegetală si animală)
PS:sunt pe filiera tehnologică

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat ai invatat tu inainte!
Daca ai invatat lectie cu lectie atunci cand au fost predate, acum nu mai trebuei sa inveti nimic, doar sa recapitulezi, care nu-ti ia cine stie cate ore.
Daca nu ai invatat lectiile, atunci trebuie sa aloci multe ore invatatului: 7 zile pe saptamana, cate 10-12 ore pe zi, ca sa poti recupera toata materia.
Succes la BAC!

1 răspuns:
| StefanChriss a răspuns:

Conteaza si la ce facultate vrei sa dai dupa, daca ai nevoie de nota mare sau dai examen de admitere. Cred ca e mai mult decat suficient sa inveti 10h pe zi, daca poti!