| Andreea0612 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce dau bacul anul asta: Voi pe ce va bazati ca va da la subiectul 3 la romana? Ce v-ar placea?
Personal, mi-ar placea sa cada "Moara cu noroc". Cam ce sanse sunt sa fie despre Titu Maiorescu si Eugen Lovinescu?

5 răspunsuri:
| AlcatrazOne a răspuns:

Eu as prefera Ultima noapte de dragoste Intaia noapte de razboi

| MaliciousDeath a răspuns:

Ar fi chiar aiurea sa dea la real critica literara.Nici macar n-o sa ma ating de ea.Mi-ar placea sa pice modernismul, si "Moara cu noroc" ar fi bine, romanul obiectiv sau balzacian.Cam orice ar fi bine, in afara de neomodernism si opera dramatica(comedia).

| Andreea0612 explică (pentru MaliciousDeath):

Nici eu nu ma gandesc sa citesc ceva din critica literara ca sigur nu da happy

| Zaygon a răspuns:

Sincer as vrea sa imi pice Blaga, modernismul este cel mai ancestral si prezinta starea desavarsita spre absoluta. Corola de minuni reprezinta existenta luciferica printre oameni.

Sunt la mate info btw.

| Carmen27 a răspuns:

Sper ca va fi proza (la simulare a dat poezie). Daca ne-ar da "Moara cu noroc" ar fi super happy