| Pascu_Teo_1999 a întrebat:

La Bac,la geo, trebuie sa stiu relieful tarii in de amanuntul?

1 răspuns:
| M7Seven a răspuns:

Si eu am dat bacul la geografie ( acum cativa ani ).In principiu ar trebui sa stii sa faci o comparatie intre 2 forme de relief, cu aspecte cu deosebiri si asmd.Ce mai trebuie sa stii sunt raurile, afluenti, judetele, si clima.Cand vine vorba de europa iti recomand sa inveti harta, tipurile de clima, diferente si asemanari intre formele de relief ( dar astea sunt comune ) si fluviile mari.Gen de unde izvoraste, afluentii, ce orase strabate etc.Multe informatii nu sunt si majoritatea sunt logice, daca iti place cat de cat harta nu o sa ai probleme