| anonim_4396 a întrebat:

La cămin se pot înscrie și studenții cu taxa?

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Buna. In ce oras esti la facultate? Eu mi-am depus cerere pentru camin fiind la buget, dar de exemplu la caminul de stat la care am optat ar fi alocate 25 locuri per specializare, din cate am auzit. Eu sper sa pot intra la camin, in fata mea fiind foarte multe persoane cu medie mai buna decat a mea. Dar daca nu toti de la buget vor, si prinzi loc, si cei de la taxa pot intra la camin.

| gabryellaKim a răspuns (pentru JustmeV):

București și sunt la taxa, din câte am înțeles în septembrie se depun cererile pentru cămin la Facultatea de Istorie.

| Bondarel99 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de la facultate la facultate...de exemplu la Poli sunt foarte multe locuri de cazare si prind si cei de la taxa as zice in proportie de 80%, la ASE iarasi sunt destule locuri, ai sanse in functie de medie...dar sunt si faculati precum cea de Farmacie din Bucuresti unde nu sunt locuri nici pentru cei de la buget.

| tril a răspuns:

Doar daca sunt locuri. Dar cum nici cei de la buget nu au toti loc in camin...