| Polistfever a întrebat:

La cati anisori poti da un copilas la cresa?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Teoria este așa. Până suge la mama are anticorpi cu care poate lupta cu bolile de la mama lui. Apoi, are nevoie cam până la 5 ani, să dezvolte anticorpi și imunitate proprie. Astfel e bine ca până la 5 ani, evite comunitatea. Dar dacă nu ai încotro, asta e, pe la 3 ani e ok. Mai repede, dacă ți-l acceptă.

| Donsavas a răspuns:

Discuri cu cei de la creșă si vezi daca îl primesc

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că 2-3

| mitzok a răspuns:

Si la un an (asa mi-a zis mama)

| Iubireameamika a răspuns:

Depinde de cresa in la mine in oras de la 1 an jumatate il primeste la cresa. Pe nepotelu meu asa la primit de regula unele crese iau de la 2 sau chiar 3 ani. Depinde de crese?