| OtiliaMarculescu a întrebat:

La ce dai admitere la facultatea de jurnalism in Iasi?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Facultatea de Litere, Domeniul Ştiinţe ale comunicării, Specializarea Jurnalism :
Condiţiile de admitere :

Media de la bacalaureat (100%).

Criterii de departajare în caz de egalitate a mediilor :
1.Nota de la bacalaureat la proba Limba si Literatura Română – scris,
2. Media generala a anilor de liceu.

Pentru olimpici :

Pot fi înscrişi fără admitere absolvenţii de liceu care au obţinut următoarele distincţii:

Premiul I, II si III la olimpiadele nationale si internationale de limba și literatura romana si limbi straine (engleza, franceza, germana, italiana, spaniola, rusa, latina, greaca), obtinute in clasele a XI-a şi/sau a XII-a (in anul scolar 2013/2014 si/sau 2014/2015).

Taxă de înscriere: 200 lei pentru fiecare specializare principală (A)

Taxă de şcolarizare pentru anul I, an universitar 2015 – 2016: 2.400 LEI" - SURSA :
http://admitere.uaic.ro/admitere-facultate-2015/#litere

Toate cele bune.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră la ei pe site și vezi, succes!
Pa, pa.