| GraveDigger91 a întrebat:

La ce dau bac la profilul Turism si Alimentatie.
Matematica M2 sau M3? La romana este la fel de greu la filologie? Care sunt probele la alegere? La limba straina e aceeasi dificultate ca la celelalte profiluri?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Salut! Vei da teza la mate,romana si la engleza.
Prin clasele a X-a sau a XI-a se vor desparti clasele, unii vor fi pe turism, altii pe alimentatie, in functie de medie.
Bacul il vei da la romana, matematica-M2 si la alegere; geografie, economie, logica sau psihologie.
Daca vrei pe alimentatie, practica va fi doar in bucataire sau ca (,)chelner, iar daca optezi pentru turism o sa faci excursii sau vizite.Succes la liceu!

| GraveDigger91 explică (pentru Anonima163333):

O sa se desparta clasele la figurat sau la propriu? Noi in clasa 10 am facut practica jumate bucatareala si jumate hotelarie, dar acum sunt clasa 11 si nu se aude nimic

2 răspunsuri:
| NiculaiMarianTraian a răspuns:

La romana e ca la un liceu real, matematica m2-tehnologic si la alegere ai Geografie, economie, pshiologie sau Logica si argumentare