| maria70chiriac2000 a întrebat:

La ce facultăți ma pot transfera de la Inginerie medicală?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-ne foaia matricolă sau măcar materiile parcurse pe ani de studii și apoi iți spunem

| maria70chiriac2000 explică (pentru sierra1):

Anul 1
Sem 1

Etică şi deontologie în inginerie medicală
Matematică 1
Fizică
Chimie
Fiziologie
Anatomie topografică şi funcțională Biologie celulară şi moleculară Ştiinţele comunicării
Inginerie medicală*
Psihologia educaţiei*

Sem 2
Matematică 2 Electrotehnică
Ştiinţa materialelor metalice Informatică aplicată 1 Biofizică
Biochimie
Limbi străine 1 – Engleză Genetică (opțional) Imunologie și fiziopatologie specială (opțional) Educaţie fizică şi sport 1* Pedagogie I*
Economie*
Anul II
Semestrul I
Biomecanică şi biomecatronică Fenomene de transport în medii fiziologice
Ştiinţa materialelor biopolimerice Electronică analogică şi digitală în biomedicină
Fiziopatologie generală Analizele probelor biologice Design şi inovare în ingineria medicală (opțional)
Grafică asistată de calculator (opțional)
Pedagogie II*
Limbi străine 2 – Engleză* Educaţie fizică şi sport 2*
Sem 2
Roboţi în medicină
Senzori biomedicali Electrosecuritate şi compatibilitate electromagnetică
Ştiinţa materialelor bioceramice Circuite programabile cu aplicaţii biomedicale
Software pentru aparatura medicală
Genomică (opțional) Farmacologie (opțional)
Didactica specialităţii*

| maria70chiriac2000 explică (pentru sierra1):

Menționez ca sunt anul 2 și termin luna aceasta sem 1. Urmez și modulul pedagogic. Ma pot transfera la vreo facultate pe partea aceasta?

| sierra1 a răspuns (pentru maria70chiriac2000):

La secretariatul unde vrei să te transferi, prezinți foaia matricolă (cu NOTE obținute la examene) și ACOLO iți spune dacă da și eventualele examene de diferență