| Anonimic a întrebat:

La ce liceu ar trebui să merg pentru a putea după sa intru la Facultate de Drept?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu TREBUIE să fii la un liceu anume, important e să iei bac-ul!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum ti s-a raspuns deja nu este nevoie de un anume liceu pentru a urma facultatea de stiinte juridice (dreptul)

| Lukasssz a răspuns:

La profil uman.

| Sophieka a răspuns:

Nu e nevoie sa fi la un liceu anume pentru a face o anumita facultate.
Poate reprezenta un avantaj profilele ca pedagogie daca vrei sa fi educator / profesor; veterinar daca vrei sa mergi la facultatea veterinara, liceu economic pentru contabilitate etc, desii nu este obligatoriu.
Dar pentru drept, daca vrei sa fi mai apropiat de acest aspect, poti obta pentru profilele acestea doua :
Umaniste - teoretice - filologie sau sa mergi la stiinte sociale!

| isemilia a răspuns:

De preferat stiinte sociale, insa chiar nu conteaza. Alege specializarea la care te-ai descurca cel mai bine. Ce e important este sa ai diploma de BAC.

| ilovemonkey a răspuns:

De preferat științe sociale sau filologie.

| mariantos a răspuns:

La oricare numai sa te tii de invatatura nu de altele.