Întrebare recomandată | Raptor_Rebel_1996 a întrebat:

La ce liceu pot merge daca vreau sa ma fac bucatar?

15 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cauta ceva legat de gastronomie. Totusi, nu inseamna ca daca absolvi "mate - info" nu ai sanse sa te faci bucatar.

| AutumnDay a răspuns:

Buna! La orice liceu, pentru. a fi bucatar ai nevoie doar de un curs care dureaza cateva luni. Cauta pe net: curs bucatar si vei gasi mai multe detalii despre asta.

| untu a răspuns:

La un liceu sau scoala profesionala de cooperatie sau scoala de meserii!

| Vvistula a răspuns:

La un liceu economic pe profilul de alimentatie

| Raniaa a răspuns:

Bună, liceu economic/ ospătar bucătar.

| cyupaku a răspuns:

Incearca o scoala de meserii, gen profesionala

| Sunshine123 a răspuns:

Buna daca doresti sa te faci bucatar mergi la un liceu Economic cu profil de Turism si alimentatie publica ( eu sunt la liceul asta dar pe turism ) si din clasa a 10-a ve-ti fi impartiti pe 2 profile : Alimentatie si Turism. Doar in clasa a 9-a toate clasele te Turism si Alimentatie au aceeasi materie. Daca vrei sa aflii mai multe ma poti intreba.

| Yon1470 a răspuns:

La liceul economic!

| Petrovic a răspuns:

La un liceu economic. Îți recomand Liceul Viilor din București. Site-ul liceului: http://www.colegiulviilor.3x.ro/

| OneReason a răspuns:

Liceu culinar, cred.

| GabrielGL a răspuns:

La un liceu cu specialitate tip bucatar camerier etc cauta in judetul tau liceeul pe accest profil

| PlutonieruTheRealOne a răspuns:

Poti cauta un liceu culinar, gastronomi sau orice liceu..Nu cred ca exista vreun liceu cu profil specific gastronomic...

| COSTICA3 a răspuns:

La un liceu care are profil economic

| DanyX16 a răspuns:

Vii la mine acasa XD mereu am avut fantezii in bucatarie, deci te platesc si o sa-ti si placa laughing

| DauPuternic a răspuns:

Frate daca esti din Bucuresti recomand VIILOR. bafta