| DeDeSimplu a întrebat:

La ce materii se dau teze la >filologie?batting eyelashesFunda!:

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

La filologie vei da teză la română, latină, engleză (sau altă limbă de studiu) şi geografie/istorie la alegere.
Ca materii noi vei avea şi aici Logică şi Argumentare, TIC, spaniolă (dacă nu eşti bilingv engleză sau intensiv engleză vei face spaniolă).
La bilingv engleză, vei face şi British, în cadrul căreia vei face istorie sau geografie, în engleză. Se va pune accent mult pe engleză, vei avea chiar 7-8 ore la un moment dat. Dacă eşti doar filo intensiv engleză şi nu bilingv, nu vei face alte materii în engleză dar vei avea vreo 3-4 ore de engleză şi vei da teză la engleză.
Baftă! happy

11 răspunsuri:
| HypnoticPoison a răspuns:

Eu am terminat filologie-limbi straine si am dat teze la romana, engleza, istorie si latina (poti opta in loc de engleza pentru franceza) tongue

| Shiver a răspuns:

Engleza romana latina si istorie

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Se dau la roamana, latina, si engleza

| Smileee607 a răspuns:

La lb.romana,lb.latina,istorie sau geografie, engleza sau franceza

| zayidee a răspuns:

La lb. rom, o limba straina, latina, ist sau geograf.

| RoXyyR a răspuns:

Romana, latina, istorie si limba straina pe care au studiat'o majoritatea din clasa...vor fi aceleasi materii ca si in clasele anterioare+ psihologie daca esti a 9-a Bafta!

| aLeXz95 a răspuns:

Romana,franceza,istorie/geografie si latina

| FOoXx a răspuns:

La romana. limba 1. istorie sau geografie ...si parca logik

| Mady_3521 a răspuns:

Eu nu sunt la filologie,dar din ce am auzit de la o prietena nu se da teza la mate, dar cu siguranta se da la romana si la engleza, dar s-ar putea sa se dea si la alte materi. fundita?

| Moise_Ioana_1996 a răspuns:

La Filologie se da teza la :
- Lb. romana
-Lb. engleza
-Lb. latina
-istorie/ geografie [la alegere]

| Wst a răspuns:

La romana, latina, engleza, istorie sau geografie *la alegere*.din cate stiu eu thinking