| EntertainYou a întrebat:

La ce se grăbesc ăștia cu deschiderea școlilor?
https://www.facebook.com/uslip.iasi/posts/32835386217684 03
Tot auzim că învățământul este o glumă proastă pe zi ce trece.
De la conflictele dintre miniștri cu Selly și structura Bacalaureatului, facultățile prezintă și ele alte goluri imense în goana lor de a fi fabrici de diplome.

29 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"La ce se grăbesc ăștia cu deschiderea școlilor? învățământul este o glumă proastă"

nici să stea inchise până se rezolvă toate, NU e o soluție!

| EntertainYou explică (pentru sierra1):

De ce școala online NU e o soluție în continuare atunci?
Aparent, chiar și când n-a fost covid/pandemie tot o glumă proastă era învățământul desfășurat normal, nu online.

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

școala online e o soluție?

ai participat la așa ceva? evident că nu dacă afirmi așa ceva!

| EntertainYou explică (pentru sierra1):

!
Daca te depaseste subiectul ai si optiunea sa taci si sa-ti vezi de alte intrebari.winking

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

Intrebam: ai participat la așa ceva?

repet: evident că

| EntertainYou explică (pentru sierra1):

Evident ca ai impresia ca tu esti foarte inteligent? Clar.
Ia muta-te tu la alte intrebari acolo unde ti-e nivelul precar.
Am pus si un link in intrebare tocmai ca sa vorbim PE SUBIECT.
Scolile o duc prost si fara covid si cu covid. Asta e semnalul de alarma.
Ori tu imi vii mie aici ca o scarba superioara sa-mi zici tu mie ca stii tu mai bine!? Mars ma de aici!

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

"învățământul este o glumă proastă pe zi ce trece" - evident că ești un produs (dar nu final desigur. Apropo, unde te-ai oprit, intr-a 5 a?)
al ei, leit.

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

Ințeleg, nu poți sustine o discuție cu argumente și dai cu pumul in masă ca un bețiv intr-o crâșmă impuțită

| EntertainYou explică (pentru sierra1):

Adica fix eu n-am argumente, bre? Ai tu? straight face Incredibil. Unde-s argumentele alea mirobolante?

| EntertainYou explică (pentru sierra1):

De unde stii tu ce stiu eu si ce produs reprezint? Doar pentru ca am pus o intrebare incomoda?

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

"EntertainYou : am pus o intrebare incomoda?"

ce vorbești, ia recitește-te nițel

"EntertainYou : învățământul este o glumă proastă pe zi ce trece" - nu e intrebare, e afirmație și ti-o poți păstra! Noroc

| EntertainYou explică (pentru sierra1):

Care e problema ta? N-am dreptul la o parere? Si inca una destul de justificata. Am terminat scoala cu mult timp in urma. Deci cine are o parere proasta despre invatamant automat este idiot produs de acest sistem de invatamant? Asta inseamna ca nu contrazice nimic, nu? Daca sunt idiot e din cauza sistemului pe masura.
Hai pa!

| sierra1 a răspuns:

"ar trebui inchise de tot" - jumătatea 1 - fals!

"numai idioti - dovada si intrebarea asta" - jumătatea 2 - corect!

| LoveSleep a răspuns:

Școlile sunt deschise pentru ca asa vor părinții. Toți sunt conștienți ca niște copii n-o sa stea la distanta unii de alții și n-o sa se spele în fiecare pauza pe mâini. Ei se vor comporta ca și pana acum. Dar nu exista alta soluție, oamenii sunt tâmpiți. Și învățământul online mai e și praf.

"Andrei, ce e cu masca aia, aveai alta când ai plecat.
Știu, dar am făcut schimb cu a lui Alex, care era mai frumoasa, pe care a luat-o de la Andreea."

| EntertainYou explică (pentru LoveSleep):

Pai o fi mai praf, dar safety first.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si un invatamant prost e mai bun decat deloc, nu crezi?

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Nu. Sunt ateu in ceea ce priveste invatamantul cu rolul de corporatie.

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

" EntertainYou : Sunt ateu in ceea ce priveste invatamantul cu rolul de corporatie"

wow, ni s-au umezit ochii de profunzimea adevărului din cele spuse!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Ai tu o alternativa mai buna?

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Da. Sistemele de educatie din alte tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui inchise de tot ca oricum scot numai idioti - dovada si intrebarea asta

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea mea? Sau link-ul din intrebare? :/

| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Am scris destul de clar

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Nu. Eu am scris destul de clar. Tu si altii de pe aici, nu. Chiar ati intrat sa starniti si mai multa confuzie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Daca iti starneste confuzie ce am zis confirmi si mai mult ultima mea afirmatie

| EntertainYou explică (pentru anonim_4396):

Hai sa-ti zic eu ceva.
Tu ai venit sa ma faci idiot si sa afirmi ca scolile trebuie oricum inchise.
Sierra te aproba.
Ce zici de asta? Sierra e si el idiot? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Da e.

| sierra1 a răspuns (pentru EntertainYou):

" EntertainYou explică (pentru Nevermore): afirmi ca scolile trebuie oricum inchise. Sierra te aproba"

gresit, am spus că prima jumătate a afirmației e falsă (cea cu inchiderea) și a 2 a jumătate e corectă (aia de zice că intrebarea e scrisă de un produs al scolii ce scoate idioți)

acum ai priceput? (intreb deși nu cred)