| AvalohAlyn a întrebat:

La ce sunt bune de fapt cursurile alea gratuite de la A.J.O.F.M? Sau in general cursurile de formare profesionala? Sunt utile de fapt sau complet inutile acestea?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Sunt bune sa inveti bazele unei alte meserii daca esti somer sau vrei sa te recalifici.

Am zis "bazele" ca meseria propriu zisa se invata doar lucrand. Avand insa bazele poti sa iti faci intrarea in domeniu si apoi prin munca sa progresezi. Fara sa stii nimic, nimic despre o meserie nu prea ai sanse sa te angajeze cineva in acel domeniu.

| ElSueno a răspuns:

Eu unul te-as sfatui sa faci niste cursuri platite. Nu cred ca inveti mare lucru la cele gratis.