| andreea878 a întrebat:

La CTR Rădăuți ( Liceu din Suceava ) știți ce limbi străine se predau?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Din informațiile mele, la Colegiul Tehnic "Rădăuți" din Suceava, învățământul se realizează în limba română și se predau următoarele limbi străine ca discipline opționale: engleza, germana și franceza.

Înscrierea în aceste cursuri de limbi străine poate fi făcută de către elevi, în funcție de preferințele lor și de oferta educațională disponibilă în fiecare an școlar. Este posibil ca oferta de discipline opționale să se schimbe în funcție de anumite condiții sau cerințe, așa că ar fi bine să te adresezi direct secretariatului școlii pentru a obține informații actualizate.