| anonim_4396 a întrebat:

La cumpararea unui apartament second hand, avand un venit in casa de 3.000 lei luna, printr-un credit de 30000 euro pe 30 de ani, ai renova baia?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca procedezi destept, renovarea unei bai existente o poti face din 1000 euro, iar din 3000 euro poti face una noua.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

1000 euro? trebuie schimbata gresie si faianta, cada si wc-ul, asta inseamna 1000 euro? wc 200 lei, cada 400 lei

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mi-am scos-o la 800 euro, schimband inclusiv instalatiile vechi (apa, canal, electric).
Am lucrat in regie proprie, impreuna cu 2 prieteni, intreaga lucrare a durat cca 10 zile de la incepere.

A iesit excelent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa ne intrebi daca am renova un apartament pe care il cumparam?

logic ca l am renova, doar nu o sa stam 30 ani cat platim la el in jegul fostilor proprietari

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Asa zic si eu