| d0areu a întrebat:

La evaluarea națională, la limba romana, când dăm răspunsurile trebuie sa le formulam în propozitii, sau scriem doar raspunsul?

4 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Daca e nevoie sa formulezi in enunturi iti cere, daca nu, nu.E asa greu de inteles? Deci cand aud, ca la simulare unii "inteligenti", care nu au formulat enunt la Subiectul 2 la subpunctele 1 si 2. Ce sa zici? Ca nu-s "prosti"?

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Depinde ce iti cere. Daca da formulezi, daca nu, nu.Iti doresc mult succes.

| Glimoire a răspuns:

Recomandat ar fi sa formulezi enunturi si nu sa arunci raspunsurile...

| LESSY8 a răspuns:

Citește enunțul. Sunt sigur ca va scrie. Dar dacă nu scrie în general se dau în propoziție răspunsurile.