| anonim_4396 a întrebat:

La evaluarea nationala, ce ar putea sa pice?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Circa jumate dintre elevi, pentru că le e lene să învețe.

| florinflorescu a răspuns:

Poate sa pice orice, chiar orice. Daca ti-e frica de compuneri, atunci exerseaza-ti imaginatia, invata sa compui. Succes.

| bbbbbbbbnbbbb a răspuns:

Si eu am examen anul asta. Basmul si pastelul nu cred ca ar putea sa pice pentru ca au picat o similar si anul trecut la examen. Nu stiu de ce dar am o presimțire ca o sa pice fabula, genul dramatic sau roman. Oricum eu voi invata tot, nu se stie ce vă pica. Mult succes la examen!

| Johhny243 a răspuns:

Ma refer la compuneri ce ar trebui sa invat.