| Petrre69146 a întrebat:

La Evaluarea Nationala, la matematica am facut perfect problema de geometrie plana, insa datele erau in metri, iar eu in rezolvare am scris centimetri. E posibil sa-mi fi scazut din cauza asta?

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Orice se poate.
Ai fi putut totuși sa faci conversia în metri într-o paranteza.

| Goete a răspuns:

Este o eroare enorma si raspunsul tau este total gresit.
Deci nu vad normal sa iti scada nota, ci sa te pice.
Imagineaza-ti proiectul unui inginer cu o greseala "atat de mica"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe șanse sunt sa nu îți scadă decât sa îți scadă.

| 012345678910bbb a răspuns:

Este posibil sa te depuncteze foarte puțin, gen 10-20 de sutimi.

| Cristina2316 a răspuns:

Da. In general ei scad dacă nu ai scris cum era in date

| AndreiRevecai a răspuns:

O sa iti scada putin.

| Stefan_Cristian_1971 a răspuns:

Da, o sa ti scada, nu mult, dar o sa ti scada.cred ca baremele sunt afisate cu tot cu punctaje. poti cauta

| ChimistulRapid32 a răspuns:

Depinde de profesor.