| CojocaruMarius240519 a întrebat:

La evaluarea națională, la matematică la întrebările grilă rezorvările sunt obligatorii? Gen pot să încercuiesc răspunsul fară să fac rezolvarea?

4 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Trebuie sa faci si rezolvarea altfel s-ar putea interpreta ca te ai uitat la alt elev si ai incercuit raspunsul.Trebuie sa se vada ca sti si ai rezolvat tu exercitiul.

evenso
| evenso a răspuns:

Daca e grila, bifezi raspunsurile corecte. De fapt se va explica ce trebuie sa faceti.

| al0o0o0 a răspuns:

Da, poti, doar e grila.

| CojocaruMarius240519 explică:

Pai da dar sunt si spatii acolo unde sa scrii, doar nu sunt acolo degeaba că oricum le faci pe grilă prima dată