| Neleptcu_Andrei_1993 a întrebat:

La evaluarea nationala la matematica, la subiectul 1 am scris si rezolvarea, se depuncteaza?

3 răspunsuri:
| DELFINI a răspuns:

Ce clasa ești? Din câte știu eu, nu se depunctează dacă faci ceva în plus, în condițiile în care e corect răspunsul.

| Neleptcu_Andrei_1993 explică (pentru DELFINI):

Pai sunt clasa a 8a am dat evaluarea pentru admitere la liceu si la subiectul 1 am scris si rezolvarea cu toate ca zicea sa scriu doar raspunsul, dar pe barem scrie ca se puncteaza doar raspunsul

| DELFINI a răspuns (pentru Neleptcu_Andrei_1993):

Exact, deci tu pe răspuns primești punctaj; rezolvarea ori ca e corecta, ori nu, nu se punctează nici depuncteaza happy