| anonim_4396 a întrebat:

La facultate contează creditele ca sa intri in examen? Cum știu câte credite am?

1 răspuns:
| unvecin a răspuns:

Nu, creditele sunt rezultatul examenului, nu condiția de participare.

Trebuie undeva să fie un tabel cu materiile pe care le ai, cu profesorii care predau și câte credite are fiecare materie.

Deci, după sesiune, dacă ai un număr de credite poți să treci anul, dacă ai prea puține nu. Ceva de genul ăsta.

Ca să participi la examene, acolo fiecare profesor își stabilește condițiile, de genul: prezență la x cursuri / laboratoare, proiecte făcute, examene parțiale luate etc.