| Demeister a întrebat:

La facultatea de chimie se fac experimente cu explozivi?

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Si daca intrebi la cea din Timisoara, nici acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit tu ceva dar nu stii sigur.Se fac experimente dar cu diferite substante care amestecate cu alte substante da un rezultat „exploziv". Adica cu substante care se folosesc in fabricarea explozibililior dar nu faceti experimente cu explozivi gen C-14. laughing

| valeriu1900 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vroiai sa spui C4.
Carbon-14, 14C, radiocarbon sau carbon radioactiv este un izotop radioactiv de carbon cu nucleu atomic ce conține 6 protoni și 8 neutroni. Prezenta lui în materiile organice stă la baza datării cu radiocarbon, metodă folosită pentru datarea arheologică, geologică și a mostrelor hidro-geologice.

| valeriu1900 a răspuns (pentru valeriu1900):

Si daca chiar iti plac explozivii doar fa o cautare pe youtube si a doua zi esti bomb expert, cauta de curiozitate TATP.

| anonim_4396 a răspuns (pentru valeriu1900):

Am confundat explozibilul C4 cu Combina C14. happyNu, nu sunt atras de bombe si explozibili, mai bine fara ele.

| Atacator007 a răspuns:

La facultatea de chimie nu se fac experimente gen explozivi, acolo inveti tot teoretic(baza).

| Packer1 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu, eu sunt studenta la medicina veterinara Bucuresti si n-am facut experimente cu explozivi laughing