| Radandam a întrebat:

La Facultatea de Dept - Titu Maiorescu se dă examen la admitere? La Facultatea de Drept-Universitatea din București se da examen la admitere? Adică pe scurt, exista o facultate de drept care se intra doar pe baza de dosar în București?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sfat prietenesc de la om care a stat cu studenti de la Drept in camin. Daca nu ai o memorie excelenta si nu esti pregatit sa tocesti la greu in sesiune nu recomand. In Decembrie si Ianuarie ai mei bagau 6-8 ore pe zi in sala de lectura.

| Whitesnake99 a răspuns:

A bagat ASE mai nou Drept incepand de anul trecut si nu sunt 100% sigur, dar parca stiam ca e doar pe dosar si eseu motivational.