| CosmicRevolution a întrebat:

La facultatea de fizica din Cluj se face facultatea si in engleza? Adica toate cursurile si tot ce trebuie sa invat sa fie in eng, Nu gasesc nimic pe net. daca poate sa mi raspunda cineva care stie sau care e student acolo va rog.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai gasit pentru ca facultatea din Cluj nu are programe de studii in limba engleza---doar in limbile romana si maghiara(vezi confirmarea : http://www.phys.ubbcluj.ro/invatamant/invat.htm)
In schimb, facultatea de fizica a Universitatii Bucuresti are un singur program de studii in limba engleza(http://fizica.unibuc.ro/Fizica/Admitere/Licenta/ )

| CosmicRevolution explică (pentru alessia5158):

Multumesc mult!

| alessia5158 a răspuns (pentru CosmicRevolution):

Cu placere!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stiu sigur ca Facultatea de Medicina Veterinara din Cluj are si sectie in limba engleza, pentru romanii care locuiesc in strainatate si vor sa vina la studii universitatare in tara.
Trebuie sunta la Facultatea de Fizica si intrebat acolo!