| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea de Limbi straine se preda in Romana?
adica de exemplu acum scrieti si ne explica in romana sau totul se face numai in limba straina?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand te duci la Facultatea de Limbi Straine, se presupune ca stii perfect macar o limba straina, pentru ca niciun curs nu se tine in limba romana.
Eu, de pilda, am terminat franceza-romana.
Cursurile si seminariile de franceza erau NUMAI in limba franceza, iar cele de romana, evident, in limba romana.

| Anahiteamo a răspuns:

Normal ca se preda in romana. poate o sa mai fie dati cand o sa vorbeasca in limba respectiva dar asta dupa ce inveti sa vorbesti putin si normal ca o sa explice pentru ca de asta este profesor

| Anahiteamo a răspuns:

Normal ca se preda in romana. poate o sa mai fie dati cand o sa vorbeasca in limba respectiva dar asta dupa ce inveti sa vorbesti putin si normal ca o sa explice pentru ca de asta este profesor :X...succes daca vrei sa alegi aceasta facultate.si mie imi plac limbile straine