| Alexx234qw a întrebat:

La Facultatea de Matematică din București se dă admitere (un test de matematică).
La Facultatea de Matematică din Brașov nu se dă admitere.
M-aș încumeta să aplic la facultatea de matematică din Brașov asta pentru că este mult mai simplu să intru (doar cu nota de la bacalaureat), însă îmi este teamă că nu voi face față.
Admiterea este simplă, dar imi este teamă că materia din facultate este precum este la orice facultate de matematică și că nu o să fac față.
Voi ce știți? Ce credeți?

2 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Eu zic să dai la ambele ca să ai un plan de back-up. Nu îți fie frică și nu te duce undeva doar pentru că e mai ușor. E nevoie de muncă peste tot și sunt sigură că dacă ești determinat și studiezi, vei termina facultatea cu succes. Nu trebuie să îți fie frică de ceva, exersează și vei vedea că după e mult mai ușor. Programa este acceași pentru cele două facultăți, ordinea cursurilor poate să difere. Va fi bine!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La toate facultatile se face aceeasi materie.