| umbra09 a întrebat:

La fara frecventa s-au frecventa redusa cum se zice, cate clase se fac si care ar fi programul?
Si care este diferenta intre frecventa redusa si seral?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Seralul este o forma de invatamant cu frecventa, in toate zilele lucratoare ale saptamanii, doar se scoala se face dupa amiaza. Frecventa redusa este forma de invatamant in care numarul de ore este de pana la jumatate din numarul orelor de la frecventa si se fac 13 clase. Nu exista forma fara frecventa.

| AvalohAlyn a răspuns:

La seral se merge zilnic dupa ora 16:00.
Ore sunt vreo 4-5 pe zi.
La frecventa redusa ori te duci 5 saptamani pe semestru, deci 10 sapt.intr-un an scolar ori te duci mereu dar sambata si duminica.Asta depinde de cum organizeaza liceul aceasta forma de invatamant.
In general la FR te duci mai putin si asta ar fi un avantaj.
Si la seral si la FR se fac 13 clase.