| gerasaslan a întrebat:

La liceu se face Astronomie?

Răspuns Câştigător
| Flash a răspuns:

Din pacate nu se mai face la nici un liceu, din cate stiu, ar fi fost interesant, dar gasesti pe google o groaza de informatii.

7 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Nu se face astrologie la liceu cred.

| CM7YRE a răspuns:

Eu nu am facut, deci nu cred, dar depinde de liceu tongue

| Cryssbest a răspuns:

As vrea eu!
@Petro, "astronomia" e una, "astrologia" e alta!

| spago a răspuns:

Din pacate astronomia nu se studiaza nici in cadrul gimnaziului, nici in cadrul liceului.Suntem singura tara din Europa fara aceasta materie.Insa daca te pasioneaza, poti sa participi la olimpiada (stiu, e putin ciudat ca nu exista ca materie in scoli dar exista olimpiada big grin) si daca esti bun poti intra in Lotul National.Pentru inscriere vorbeste cu profesorul de fizica. Si intereseaza-te daca in orasul tau exista centre de excelenta la astronomie (dar trebuie sa ai multe cunostinte in matematica si fizica) dar nu e foarte greu. Si poti sa mergi mai des la Planetariu si sa pui intrebari.
Ma bucur ca iti place astronomia, e foarte interesanta! happy
Succes! happy

| allyson a răspuns:

Din pacate nu se face. Cel putin eu asa stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La facultatea de Aerospatiala de la Politehnica se face, in nici un caz la liceu.

| unghiimov a răspuns:

Si eu am aceeasi problema caci ma pasioneza astronomia dar din pacate nu stiu unde as putea sa studiez aceeasta materie.cryingtrist