| Danel344 a întrebat:

La mate info se da bacul obligatoriu la informatică sau spuneti-mi la ce sa da bacul, cate probe sunt etc. Multumesc

Răspuns Câştigător
| CLaudia2812 a răspuns:

Pe langa probele obligatorii de limba romana si matematica M1 (aceasta este proba obligatorie a profilului), se mai poate alege dintre biologie (anatomie / biologie animala si vegetala), chimie (anorganica / organica), fizica, informatica (C++ / Pascal)

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Obligatoriu Romana si Matematica M1
A treia proba e la alegere intre : Chimie, Fizica, Biologie, Informatica. In rest sa da aceleasi probe ca si celelalte specializari (Competente)

| Victoria18 a răspuns:

Scris obligatoriu la matematica si limba romana, scris la alegere dintre biologie, chimie, fizica si informatica.
Oral- competente digitale, lingvistice(engleza sau franceza la alegere) si competente orale limba romana.