| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România cum se poate face transferul de la o universitate la altă universitate?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Simplu. Dai diferente daca schimbi profilul, daca e acelasi profil te transferi si gata. Te-ai saturat de filologie sa inteleg. Nu rezisti intre atatea fete.

| LanguageMaster explică (pentru GdX):

Dar se poate face transferul în timpul semestrului?
Adică eu pot pleca de la universitatea din Cluj la cea din Timişoara?

| GdX a răspuns (pentru LanguageMaster):

Asta nu stiu sa iti spun. Cand eram in facultate, cine voia sa plece trebuia sa astepte sa termine anul, si cine venea nou la fel venea la inceputul unui nou an universitar nu intre semestre.