| SARA24DL a întrebat:

La o clasă de 28 de elevi în clasa a IX a, dacă renunță câțiva cum sunt anunțați ceilalți?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ar trebui sa fie anuntati ceilalti?

| Ineys a răspuns:

Simplu. La prima ora o sa vezi ca lipsesc cativa colegi. O sa vei ca lipsesc si a doua ora si tot asa pana o sa realizezi ca s-au lasat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu e reponsabilitatea nimanui sa te anunte ca s-au lasat unii de liceu. De altfel, 10 clase sunt obligatorii.

| Pati2500c a răspuns:

Probabil prin diriginte sau te anunta chiar ei

| Anonim0506 a răspuns:

Ceilalți nu sunt anunțați, decât dacă aleg copii sare pleacă sa le spună. Își dau seama singuri sau la început de semestru /an le zice diriga