| Matei502 a întrebat:

La profil uman, stiinte sociale ce materii se fac in special? Mi se tot spune ca e foarte multa chimie dar din ce stiu nu ar fi aproape deloc, la fel si fizica si mate. ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Cristiana4 a răspuns:

Profilul se bazează pe istorie, romana, geografie, in niciun caz pe chimie, fizica si matematica. Din clasa a 11a nu se mai face biologie, chimie, iar matematica aproape deloc, posibil sa se mai facă o ora -2. Bacul se da din romana, istorie ai geografie.

1 răspuns:
| BackAgain a răspuns:

Cristiana are dreptate, la stiinte sociale fac mai mult istorie, romana si geografie. As mai adauga si logica. Profilul de stiinte ale naturii se bazeaza chimie, fizica si mate (si biologie, bineinteles).