| Aries90 a întrebat:

La profilul de filologie la ce materii se dau teza? Am intseles ca romana, engleza, latina. Si inca o limba straina sau literatura universala? Si ce materii noi vor fi? Multsumesc anticipat :*

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Eu am fost la filo intensiv engleza si am dat teza la: romana, engleza (ama vut de ales intre engleza si franceza), latina si istorie. Materiile noi sunt psihologia, logica.Primii doi ani de liceu am facut doar cate o ora de mate, chimie, fizica, bio (materii de real) si dintr-a 11a ni le-au scos definitiv laughing, in schimb am mai primit 2 ore de italiana (iarasi, am avut de ales intre italiana si spaniola) si am facut teatru optional si inca o ora de isto, tot optional... Apoi am inceput sa facem mai multe ore de romana, engleza...ma rog, ore frumoase, cel putin mie mi-a placut foarte mult in liceu si n-as refuza sa mai retraiesc inca o data experienta aia...si inca mi-e dor de liceu, chiar daca au trecut aproape 3 ani... happy...Succes in noul an scolar, puppp :*

| Monique_3125 a răspuns:

Materii noi vor fi logica, latina...si cam atat...Se da teza la romana, latina, istorie sau geografie si depinde la ce profil esti(bilingv franceza, engleza, spaniola, germana)si una dintre aceste limbi...deci la 4 materii vei da teze...happy

| pepenerosu a răspuns:

Latina se face si in a 8-a monish. mersi de informatii.si eu sunt la filologie bilingv.mersi de intrebarebig grin chiar eram curioasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la istorie dai tezahee hee
k materie noua e decat logica

| vyly a răspuns:

Romana, latina, istorie si limba straina pe care au studiat'o majoritatea din clasa... vor fi aceleasi materii ca si in clasele anterioare+ psihologie daca esti a 9-a Bafta!