| shinda0011 a întrebat:

La profilul electromecanica te invata sa repari telefoane, calculatoare etc?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici vorbă. POATE te-or invăța să demontezi și să repari vreun electromotor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Detoate si sa prepari shaorme

| Meme10Memu a răspuns:

Nu te invata. Societatea ateista actuala cauta sa se axeze pe productie-consum. La fel si cu oamenii: nastere ( productie ) - consum ( munca in folosul societatii ). Fara ca omul sa aiba vreo pretentie sa fie reparat daca se strica sau se imbolnaveste. Daca te imbolnavesti cu greu sau deloc iti mai gasesti vreun loc de munca si esti ca si terminat.

Insa Iehova Dumnezeu nu vede asa lucrurile. Dumnezeu a trimis pe Isus sa moara pentru noi ca sa puna bazele legale pentru ca omul sa redobandeasca ce a pierdut Adam si Eva adica sanatate perfecta si viata vesnica si fericita - tinerete fara batranete si viata fara de moarte.

| isemilia a răspuns:

Nu. Conform ofertei educationale, citez : " intretin si repara instalatii si subansambluri ale vehiculelor din parcul de material rulant de cale ferata, pentru deplina siguranta a circulatiei - locomotive, vagoane, remorci de automotoare, rame de metrou, tramvai." Asadar, nu.