| SuntOnlineAcum a întrebat:

La profilul mate-info, pe langa algebra si geometrie, se studiaza si trigonometria in clasa a 10-a?

Răspuns Câştigător
| Fizy93 a răspuns:

Putin, si o sa faci si analiza. Nu e foarte greu, eu acum termin.

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

LA liceu nu se mai face geometrie.Se face trigonometrie, un fel de geometrie mai avansata.
Intr-a 11-a o sa faci analiza matematica si algebra.
Intr-a 10-a faci algebra si trigonometrie.Trigonometria e usoara si are mai putina materie decat algebra, ceea ce inseamna ca in semestrul al doilea o termini si ramai doar cu algebra.

| Anca95 a răspuns:

Da.Eu am facut deja partea de trigonometri si sunt la stiinte ale naturii, deci: da! Paste fericit!

| MariusF23 a răspuns:

Eu o studiez acum in clasa a 9-a laughing

| MariusF23 a răspuns:

Omule eu chiar invat trigonometrie! daca vrei fac poze la caiet si-ti arat! laughing

| andresmessi1987 a răspuns:

Da, se face si trigonometrie