| lary67boy a întrebat:

La profilul stiinte ale naturii dupa terminarea liceului, ce facultate pot urma?

Răspuns Câştigător
| anonim a răspuns:

Poti urma orice facultate doresti, insa cel mai bine este sa urmezi una de profil. Dar nu este obligatoriu, poti merge si la informatica, daca iti place matematica.

19 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti merge la ce facultate vrei dar mai bine una de profil, biologie, ecologie...

| inna a răspuns:

Facultatea de Biologie, Ecologie etc.

| Dl.Inginer a răspuns:

Este un profil destul de flexibil, poti opta pentru mai multe variante, pentru ceea ce doresti. Poti incerca la facultatea de medicina (farmacie, stomatologie si toate ramurile medicinei), facultatea de geografie. Ai o arie foarte larga de unde iti poti alege. Important este sa faci ce iti place si ce crezi ca ti se potriveste. Succeswinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna,
Eu am acelasi profil si poti urma orice facultate vrei.
Pa pa!

| greg a răspuns:

Orice facultate la care intri.

| alinaandrei a răspuns:

Du-te la orice facultate vrei, dar sfatul meu e sa te duci doar la cele de stat chiar daca inveti putin pentru a intra la acea facultate. Merita, iti gasesti dupa, un job mult mai bun si nu platesti restante de 7 milioane ca la particular.

| rouaroxa a răspuns:

Oricare facultate. Sunt la facultatea de litere si am colegi de peste tot. Stiu sigur ca nu are importanta, desi daca te decizi sa urmezi un alt domeniu decat cel in cauza, iti va fi mai greu.

| zamfira a răspuns:

Ai putea urma facultatea de medicina: veterinara sau umana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms m-au ajutat astea. Deci pana la urma pot sa merg unde vreau... nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar poti urma orice facultate, dar daca ai urma medicina, farmacie, protecţia mediului, silvicultură, fizică, chimie, biologie ti-ar fi mai usor. Adica ai fi mai pregatit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina. Farmacie sau ecologie.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acelasi profil ca si tine si vreau sa urmez la facultate la silvicultura si poti iesi un inginer silvic calificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de biologie. Eu vreau sa devin biolog marin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma duc tot la SN...si m-am gandit, decat sa ma duc la o facultate diferita de ceea ce am facut in liceu e greu adica ex.sa zicem ca te duci la contabilitate pai ies in fiecare an mii de contabili si eu o sa urmez facultatea de agrotehnica(agricultura). Cauta pe net si o sa vezi cate ramuri ai dupa ce absolvi aceasta facultate. E chiar ok si sunt si multi bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut acelasi profil si am urmat facultatea de limbi straine si mi-a fost destul de usor deoarece si in liceu imi placea engleza (gandeste-te bine e alegerea ta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea de medicina...:d