| anonim_4396 a întrebat:

La romana in EN am luat 8.70, iar la matematica 5.25...
Este o diferenta mare intre notele obtinute?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

3,45 puncte - da este mare diferență între câtă română și câtă mate știi

| raMLesS a răspuns:

Esti batut in cap? Ce intrebare e asta?

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Ce vrei sa spui cu asta? Sunt doar curios, avand in vedere ca pentru majoritatea copiilor de varsta mea matematica este o materie mult mai dificila decat romana.
Daca cineva este cel "batut in cap" aici tu esti acela din moment ce posibil le pui la acelasi nivel desi gradul de dificultate difera.
Da, diferenta este clara.Dar am intrebat pentru a stii cam cat de mare este.
Vezi ceva in neregula cu asta sau?

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

"am intrebat pentru a stii cam cat de mare este".
Tu nu poti sa observi singur si sa estimezi diferenta? E la mintea prostului, LOGIC ca daca ai luat 5 si 8 este o diferenta considerabila. Daca stii de ce mai pui intrebarea?
A, sigur, vrei sa auzi si parerea altora, sa te faca sa auzi ceea ce vrei sa crezi, adica "nu e o diferenta mare" si "nu a fost vina ta pentru ca ai luat nota aia, a fost vina profesorului" rolling on the floor
E ca si cum ai cheltui 50 de lei din alocatie pe o husa de telefon, apoi ai intreba "Alocatia mea e de 84 lei, se simte diferenta daca am dat 50 de lei din ea?"
Tu ce crezi? Se simte?
A fost vina ta ca ai luat nota aia, nu te-ai pregatit suficient, nu ai invatat ce trebuia si nu ti-ai dat interesul.
Nu mai incerca sa te compari cu cei care au luat nu stiu ce note la matematica, cum au fost si copii care au luat 9 - 10, asa au fost si copii care au luat 1, 2, 3, 5, la fel ca in fiecare an.
Nu mai cauta scuze, asuma-ti.
Daca intri lejer la liceul dorit nu inteleg care e problema.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Ce pr0st esti smr rolling on the floor
Nu ma compar cu nimeni, voi intra la liceul dorit, deci n-am de ce sa ma plang ca am luat nota mica.La mate am fost mereu slab.
Asta e, n-am de ce sa ma plang acum.
Cati retarzi se gasesc pe site-ul asta care vor doar sa se bage singuri in seama.Am pus o intrebare, imi oferi un raspuns sau treci mai departe.
Este atat de ridicol sa vii cu acuzatii false cand eu nu ti-am zis tie nimic sau ceva care sa te ofenseze.
Parerile altora nu ma vor face sa ma simt mai bine, nu voiam sa citesc consolari, stiu ca e nota mica, dar voiam sa aflu si cat de mare este diferenta intre notele obtinute.Cam repede sari la concluzii si asta fara un motiv, nu crezi? Spuneam ca matematica e mult mai grea comparativ cu romana.
Nu se pun la acelasi nivel cand le compari, de aceea voiam sa vad cat de mare este diferenta.Ma gandesc ca un 8 la romana este echivalent cu un 6.50 la mate, dar nu sunt sigur.De aceea intreb, dr asta exusta TPU si daca nu-ti convine sterge-ti contul.Nu te mai baga singur in seama si daca nu stii cu ce scop am pus intrebarea nu trage concluzii pripite ca dai dovada de prostie.Esti patetic.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

"Cati retarzi se gasesc pe site-ul asta care vor doar sa se bage singuri in seama"
"Am pus o intrebare, imi oferi un raspuns sau treci mai departe"
Si eu nu ti-am dat un raspuns ma tampitule? Cica "te bagi in seama singur", pai din moment ce pui o intrebare, e LOGIC ca o sa ma bag "in seama" si o sa-ti raspund, restul nu s-au bagat singuri in seama mai tampitule? Vezi ca te contrazici singur ca un prost ce esti?
"dar voiam sa aflu si cat de mare este diferenta intre notele obtinute" WOOW, sigur ai nevoie ca cineva sa-ti dea formula cu care calculezi functiile logaritmice ca sa-ti dai seama.
CUM MA sa te ajutam noi sa-ti dai seama daca e mare diferenta? Esti chiar atat de prost incat nu stii nici sa faci o scadere? rolling on the floor Nu-si are rostul intrebarea, si nici tentativa asta infecta de a incerca sa faci sa para ca ai dreptate, stii ca ai spus o prostie, insa continui sa o dezvolti ca un retardat ce esti.

Auzi la el: Este atat de ridicol sa vii cu acuzatii false cand eu nu ti-am zis tie *nimic sau ceva care sa te ofenseze*
----> Daca cineva este cel "batut in cap" aici tu esti acela... si cine trage concluziile aiurea?

Sau alta: Cam repede sari la concluzii si asta fara un motiv, nu crezi?
Motivul este pentru ca esti un frustrat, si asta reiese din intrebare.
Uita-te si tu cat de penibil esti cand aduci vorba de "diferenta" si uite-te si tu cum te contrazici singur.
"Da, diferenta este clara"
"Dar am intrebat pentru a stii cam cat de mare este."
Esti ceva gen "Diferenta este clara, stiu cat este diferenta dintre ala si alalalt, dar vreau sa stiu cat de mare este" rolling on the floor N-are sens ce ai spus acolo.
N-are rost sa incerc sa te scot din oceanul tau de imbecilitate, te las in prostia ta, nici macar nu o sa-ti mai raspund ca esti prea idiot ca sa intelegi ceva.
Copil mic si batut in cap ce esti rolling on the floor.