| Tyberiu2000 a întrebat:

La Universitatea din Bucuresti, Facultatea de fizica, din ce capitole se da admiterea? Caut pe net si pur si simplu nu gasesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Capitolele nu au nici o relevanta, importanta este toata materia, fara de care nu poti sa rezolvi probleme la fizica.

Cat despre testele de la examenul de admitere, nu este nimic selectiv, testul este obligatoriu pentru toata lumea. Aici nu esti la gradinita sa selectezi poezia pe care o vrei, la examenul de admitere la o facultatea, fiecare exercitiu are un punctaj, iar daca nu-l rezolvi, nu primesti puncte, si nu poti fii admis.

| Tyberiu2000 explică:

Ok, imi pare rau, dar se pare ca am gasit singur. O alta intrebare: La admitere se da decat un test sau dim cate trebuie sa aleg?

| fearlessss a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Doar un test. Si poti alege ce vrei: un test de mecanica, sau unul de optica, sau unul de termo, sau de electricitate, sau la mate, sau la chimie etc etc. Totul cu " Sau", nu dai decat un examen